Без студентського дозвілля будь-який факультет є неповноцінним. На ФСН в УжНУ добре розуміють важливість різноманітних заходів, які полегшують навчальний процес, допомагають адаптуватися абітурієнтові, а також запам’ятати найцікавіші миті життя в університеті.
Бути активними й розвивати творчість студентам, безперечно, допомагають викладачі. На факультеті суспільних наук перевага за ініціативою молоді. Реалізувати прагнення й посприяти в організації студентського дозвілля допомагає Володимир Гиря, заступник декана з виховної роботи, кандидат історичних наук, доцент.З-поміж найважливіших свят ФСН він виокремлює День першокурсника, який відзначають у форматі «Міс». Тут беруть участь першокурсниці, це перший важливий для них загальноуніверситетський захід. «Традиційним є також День факультету, який зазвичай проводять навесні. Утім, найбільше згуртовує студентів і викладачів кулінарія: двічі на рік на факультеті проводять «Студентський смак». Цьому святу виповнюється третя річниця, - розповідає Володимир Гиря. - Всі студенти і викладачі виїжджають за межі університету. Ділячись на команди, вони змагаються у приготуванні певної страви. Це може бути бограч, уха, плов тощо. Всі отримують призи, а переможці зазвичай – найцінніший подарунок».
Важливий захід цього факультету – студентські випускні. Останніми роками їх влаштовують в Обласному академічному театрі ляльок «Бавка». Це компактний, невеликий зал, відтак ФСН успішно співпрацює з керівництвом театру й саме там щороку прощається зі своїми випускниками.
«Студенти соціальної роботи також проводять шефство над дитячими будинками, у тому числі співпрацюють з медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя». Інколи ми привозимо цих дітей на факультетські вечори, концерти. Студенти самостійно збирають подарунки, їздять по школах», - розповідає Володимир Гиря.
Не менш важлива наукова робота студентів ФСН, а також поєднання її з дозвіллям. У студентському віснику публікуються студентські наукові роботи. «Це наукові дослідження, які стосуються найбільш актуальних тем. Сьогодні це дуже важлива складова, адже без наявності публікацій студент не вступить до магістратури. Періодично у нас виходить студентська газета. Також наші студенти беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах наукових робіт, привозять призові місця, - розповідає Володимир Іванович. – З ініціативи студентів проводимо конференції, приурочені до важливих дат: річниці Голодомору, Карпатської України. Лише за останній рік відбулися три подібні заходи. Зазвичай на початку конференції тривають виступи студентів, викладачів, а потім презентація наукових чи історичних фільмів».
ФСН активний і в спортивному житті університету. Викладачі зі студентами беруть участь у спартакіаді, а також проводять власні змагання. Під час регулярних турнірів з футболу чи волейболу студенти змагаються між собою, а потім переможець має право зіграти з викладачами.
На факультеті успішно діє система студентського самоврядування. «У нас розроблений статут студентської ради, який організовує роботу починаючи зі студентської групи і закінчуючи цілим факультетом. Працює також студентська рада і профспілкова організація. Жоден захід, який проводиться на ФСН, жодне важливе питання, яке стосується преміювання, виключення, поселення не вирішується без погодження із студентськими органами. Ми з ними тісно співпрацюємо і документально це затверджуємо», - розповідає Володимир Гиря. Щороку факультет вдячний за співпрацю й підготовку важливих заходів студентам Христині Мацко, яка очолює студентську раду та Василеві Проданюку, голові студентського профкому ФСН.
Студенти цього факультету, безперечно, долучаються до життя Ужгорода й області загалом, організовують акції, проводять опитування, не залишаються осторонь проблемних питань. Соціологи практикуються в соціальних закладах, політологи – в політичних партіях, в органах державної влади поза межами Ужгорода, в районних адміністраціях, при Закарпатській ОДА, в управліннях соцзахисту населення. Саме тому спеціальності, які здобувають на факультеті суспільних наук приваблюють абітурієнтів можливостями не лише якісного навчання, а й працевлаштування. Приїжджають сюди з різних куточків Закарпаття й України і заради цікавого студентського життя, яке проводять суспільники УжНУ, адже п’ять років університету – це не лише навчання.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ