Зоологічний музей УжНУ поповниться новими експонатами

 У п’ятницю, 12 квітня, з ініціативи ректора УжНУ, доктора технічних наук, професора Федора Ващука відбулася робоча нарада щодо перспектив розвитку природничої музеології і музейної справи на базі зоологічного музею УжНУ. Це сталося вперше за останні два десятки років, оскільки раніше до зоомузею застосовували залишковий принцип, а його потреби ігнорували. 

Важливість цієї зустрічі важко переоцінити, оскільки саме з унікальних колекцій зоологічного музею щороку починають своє знайомство і отримують перші враження про УжНУ тисячі учнів загальноосвітніх шкіл і середніх спеціальних закладів − наших майбутніх абітурієнтів. До цього часу ніхто з керівництва не приділяв належної уваги одній з перлин і візитівок університету, від знайомства з якою в значній мірі залежить реноме УжНУ в Україні і на міжнародному рівні.

У ході жвавої дискусії своє бачення майбутнього музею висловили професори В. Ніколайчук, А. Ковальчук, доценти О. Колесник, Ф. Куртяк, О. Мателешко та інші. Завідувач кафедри зоології доцент Т. Дудинський з позицій власного 20-річного досвіду роботи в музеї надав цінні поради, що є надзвичайно актуальним для молодого колективу.

Накресливши плани розбудови природничої музеології і музейної справи в УжНУ, ректор Ф.Ващук доручив відповідним службам університету забезпечити їхнє виконання. Ректор звернув увагу на необхідність відновлення матеріально-технічної бази, на неприпустимість погіршення умов зберігання як експозиційних, так і фондових колекцій. Професор Ф.Ващук розпорядився забезпечити зоомузей необхідними витратними матеріалами, котрих не виділяли роками. За результатами прийнятих керівником університету рішень музей поповниться новими експонатами, будуть створені нові біогрупи і діорами.

Колектив зоомузею схвально зустрів давно очікувані ініціативи ректора, професора Федора Ващука. Нарешті працю колективу належно оцінено, а в музею відкрилося «друге дихання».

 

Олександр Бокотей,

завідувач зоологічного музею УжНУ,

кандидат сільськогосподарських наук



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.