На факультеті суспільних наук УжНУ стають політологами, соціологами, психологами, а віднедавна ще й державними службовцями

Соціологічні науки - невід’ємна складова у здобутті вищої освіти. Досліджувати, виявляти, організовувати й пояснювати процеси сучасного світу не можливо без соціологічних знань. УжНУ – єдиний освітній заклад на Закарпатті, де готують фахівців з політології, соціальної роботи, соціології та психології.

У структурі університету ФСН існує з 2006 року. Сьогодні він охоплює весь спектр суспільно-політичних наук. Внаслідок реорганізації УжНУ тут готуватимуть фахівців з класичної та практичної психології.

Наразі триває процес відкриття спеціальності «Державна служба». «Підготовка магістрів з державної служби – це так звана друга освіта. Сюди можна вступати після здобуття першої вищої освіти. На денному відділі навчання триватиме рік, а на заочному – два. Той, хто закінчив цей факультет може мати фах магістра державної служби. Хочу наголосити, що незалежно від здобутої спеціальності: хіміки, фізики, біологи за рік навчання у нас можуть здобути фах державного службовця», - пояснює декан факультету, кандидат політичних наук, професор Юрій Остапець.

ФСН у порівнянні з іншими факультетами відносно молодий, саме тому всі здобутки ще попереду, переконаний декан: «Ми єдині на Закарпатті готуємо фахівців з політології, соціології, соціальної роботи. Якщо вважати 2006 рік днем заснування, то на сьогодні це практично сьомий рік факультету, а відтак і сім випусків. Хоча кафедри, які є факультетоутворюючими – соціальної роботи, політології випускають студентів бакалаврів і магістрів понад 10 років. Хочу зазначити, що всі наші випускники, і в першу чергу ті, які гарно вчилися, нині працевлаштовані. Це й обласна та районні адміністрації, багато з них стало журналістами, соціальними працівниками, аналітиками в політичних партіях, інших організаціях».

Викладачі факультету забезпечують кадровий потенціал таких загальноуніверситетських науково-дослідних підрозділів, як Закарпатський обласний центр гендерної освіти, Лабораторія соціологічних досліджень, Науково-дослідний інститут політичної регіоналістики, Центр психологічної служби.

На факультеті кожен напрям підготовки має по 15 державних місць. Відтак, на першому курсі для абітурієнтів щороку є 60 державних місць. Факультет має чимало наукових здобутків, а для студента найважливіше – доступне викладання важливих дисциплін, яке тут є справді фаховим. Адже кому, як не соціологам, політологам і психологам досліджувати суспільство, а викладачам ФСН – готувати високоякісних спеціалістів цієї галузі знань.

 

Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.