Можливості отримання стипендій на навчання за кордоном

17 квітня кафедра країнознавства спільно з відділом міжнародних зв’язків ЗакДУ, завдяки сучасним інформаційним технологіям організували он-лайн спілкування з талановитою випускницею факультету, яка сьогодні живе в Німеччині та працює над дисертаційною працею в інституті сприяння розвитку та миру Дюйсург-Ессенського університету.

 

Під час зустрічі, Оксана радо поділилася з нашими студентам досвідом, розповіла про те, як потрапила на навчання до Німеччини.

Все починалось з ідеї цікаво та з користю провести літні канікули… Будучи студенткою-другокурсницею напряму підготовки «Країнознавство» нашого університету, дівчина вирішила спробувати власні сили у молодіжній програмі AU-Pair та паралельно підтягнути мовні навички. Тож обрано було Німеччину! Відвідуючи мовні курси, Оксана поступово зацікавилась можливостями для навчання іноземців у місцевих університетах. Недовгі пошуки призвели до того, що наступного року вона виграла стипендію Ханса Зайделя для навчання в Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана (в якому до речі визнали український диплом та перезарахували базові курси). Так розпочалась її німецька пригода тривалістю у 8 років...

Потім був довгий період звикання до нової країни, незвичного ритму навчання та стилю викладання. Довелось неабияк самодисциплінуватись, щоб опанувати весь запропонований до вивчення матеріал. «Навчання та життя в такому конкурентному середовищі, - говорить Оксана – стимулює до постійного самовдосконалення, ти постійно шукаєш нових можливостей для розвитку та розширення світогляду». Для студентів на заході цілком природнім, якщо не обов’язковим є проходження якомога більшої кількості стажувань за обраною спеціальністю потягом навчання. Таким чином студент отримує низку конкурентних переваг перед однолітками під час прийому на роботу. Тож дівчина почала активно шукати можливості отримання практичного досвіду. Спочатку 6-тижневе стажування у Бундестазі, потім практика в Європарламенті і ще кількох організаціях; між тим семестр по обміну в Університеті Конкордія в Монреалі (Канада).

Минулого року після закінчення на відмінно навчання в Мюнхенському університеті постало логічне питання про подальший шлях. Для себе Оксана обрана науковий шлях. Сьогодні в м. Ессен вона займається дослідженнями політичних процесів на пострадянському просторі (на прикладі України).

У своєму щирому зверненні Оксана торкнулась принципових відмінностей, що простежуються системи освіти України, Німеччини та Канади, зауважуючи, що можливість їх порівняти та обрати свій – найкраща школа для розвитку в науковій сфері.

На останок випускниця закликала студентів бути активними у пошуку можливостей для освіти, стажування, не боятись труднощів та постійно наполегливо працювати.

Ми ж в свою чергу сподіваємось, що такі онлайн-зустрічі з нашими випускниками та просто цікавими людьми стануть хорошою практикою та надихатимуть студентів для особистого зростання.


ЗакДУ

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.