У науковому форумі філологічного факультету взяло участь 105 студентів. Про результати своїх досліджень студенти доповідали у підсекціях, а розпочали захід із пленарного засідання. Представили також й віртуальну бібліотеку відділення журналістики, створену зусиллями викладачів-ентузіастів кафедри журналістики Василя Путрашика та Василя Шарканя. Тут зібрано 2 360 одиниць цифрової літератури, серед яких і навчальна, і методична, і наукова, і художня.
Зручний пошук у бібліотеці, розподіл книг за галузями, за алфавітом, по папках, а також пароль для входу на сайт продемонстрував Василь Путрашик, старший викладач кафедри журналістики. Він розповів, що створення віртуальної книгозбірні розпочалося ще з запуском сайту відділення журналістики, відтак протягом кількох років бібліотеку наповнювали й розширювали.
Під час наукової конференції студенти працювали у 3 секціях (8 підсекціях): «Мовознавство», «Літературознавство», «Соціальні комунікації». На пленарному засіданні з доповідями виступило п’ятеро студентів-старшокурсників з різних відділень факультету.
Відкрив науковий форум, а також розповів про важливість філології та соціальних комунікацій Юрій Бідзіля, декан філологічного факультету, кандидат філологічних наук, професор.
«Наукова проблематика гуманітарна, зокрема філологічна, журналістикознавча, звичайно, не така прибуткова, як природнича, але це ґрунтовна база, фундамент суспільства. Я думаю, що в нових умовах, коли підписана Болонська конвенція, є можливість виступати на наукових конференціях не тільки в Україні, а й поза її межами. Бо ми рухаємося до європейського навчального простору», - вважає декан філфаку.
Подібні наукові конференції у цей час відбуваються на багатьох факультетах УжНУ, –розповів Юліан Височанський, проректор з наукової роботи УжНУ, доктор фізико-математичних наук, професор. Під час виступу він акцентував на важливості комунікації у сучасному світі: «Комунікація дуже актуальна і має величезні наслідки для розвитку суспільства. Вона необхідна для поінформованості, бо сучасний світ динамічно розвивається завдяки технологіям, а поширюється інформація по всьому світу завдяки медійникам».
Наразі важливо створювати сприятливі умови для наукової діяльності. Рада молодих учених і студентське наукове товариство надзвичайно актуальні з огляду ще й на нові критерії оцінювання вступників до магістратури. Адже цьогоріч братимуть до уваги не тільки рейтинговий бал студента-бакалавра та його знання, продемонстровані під час вступного випробування з фахових дисциплін та іноземної мови, а й наукові досягнення, участь у конференціях різного рівня, наявність публікацій.
Для якісної наукової роботи потрібні здібності й належні умови, переконаний Василь Шаркань, голова Ради молодих учених, кандидат філологічних наук, викладач кафедри журналістики: «Із часу створення факультету при кафедрах діяли різні наукові гуртки. Мало хто знає, що свого часу студентське наукове товариство очолював тоді студент філологічного факультету, а зараз один із найбільших славістів сучасності Василь Німчук, і вже у студентські роки він зробив свої перші наукові публікації. Чимало нинішніх викладачів філфаку також є вихованцями студентських наукових гуртків».
На науковий семінар запросили голову студентського наукового товариства медичного факультету УжНУ Володимира Смоланку. На цьому факультеті традиція проводити такого роду форуми, до того ж міжнародного рівня, існує з 50-х років минулого століття. До їх роботи активно долучаються студенти з різних куточків України, а також приїжджають охочі з-за кордону.
Серед завдань ради молодих учених - налагодження наукових контактів, сприяння участі молодих науковців у різних конкурсах, а також сприяння роботі наукових товариств. Найважливіше, що під час заходу відбувся науковий діалог, який, без сумніву, сприятиме налагодженню співпраці між молодими науковцями й спонукатиме їх до ґрунтовних досліджень у галузі мовознавства, літературознавства та соціальних комунікацій.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ