На території Іршавщини міліція розпочинає місячник добровільної здачі зброї

Період з 1 по 31 травня – це, так би мовити, слушний час для громадян добровільно «роззброїтись», уникнувши при цьому ще й кримінальної відповідальності.

 

Одним із напрямків роботи Іршавського райвідділу міліції є протидія незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. З цією метою міліція постійно проводить спеціальні оперативно-профілактичні заходи.

 

- Як свідчить практика попередніх місячників добровільної здачі зброї, - говорить заступник начальника Іршавського райвідділу підполковник міліції Федір Петер, - переважно громадяни здають мисливські рушниці, що були придбані ще до впровадження реєстрації в органах внутрішніх справ, а також які залишились після смерті власників і не здавались родичами до міліції. Багато серед цього арсеналу і газових пістолетів та револьверів, які у більшості випадків фізично і морально застаріли.

 

Кожна одиниця із зданої зброї та спецзасобів перевіряється працівником дозвільної системи Іршавського райвідділу Богданом Оросом за обліками, щодо можливості її викрадення, втрати, причетності до скоєння злочинів, а також відповідними експертами – на загальний технічний стан. У разі відсутності негативних результатів перевірки власник зброї, за бажання, може оформити відповідні документи на право користування зброєю.

 

За докладнішою інформацією про порядок добровільної здачі та вирішення питання про реєстрацію технічно придатної мисливської вогнепальної та газової зброї мешканці Іршавського району можуть звертатись за моб.тел.050-234-14-47 .

 

Водночас нагадаємо громадянам, що згідно з ст.263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавлення волі на строк від двох до п′яти років. Водночас звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

 

Як наголошує підполковник Петер, незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які трапляються з громадянами та їх неповнолітніми дітьми. Також незареєстрована зброя може стати предметом скоєння злочину і потрапити до рук злочинців.

 

 

 

 

 

Віта ГОРЗОВ

 

Іршавський РВ УМВС

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.