Під час зустрічі на факультеті міжнародних відносин Віталій Ніколайчук, в.о. ректора УжНУ, Василь Лемак, проректор з науково-педагогічної роботи та Микола Палінчак, декан факультету міжнародних відносин, обговорили можливості співпраці та наукових контактів з казахстанськими колегами.
Наразі УжНУ успішно співпрацює з багатьма закордонними університетами. Наприклад, на факультеті міжнародних відносин з жовтн запроваджують 2-місячні лекції з логістики, викладати які будуть угорські фахівці. Минулого року подібні курси проводив відомий австрійський бізнесмен.
Щодо Манена Омарова, то він більше 30 років пропрацював у сфері викладання, тож вивчив її майже ідеально. Найсильнішим напрямом підготовки у казахстанському виші є економіка: закордонні колеги мають наукові ступені, тож пропонують вагомий науковий потенціал. Успішна співпраця налагоджена й із тамтешніми підприємствами, а також Міністерством фінансів.
Закарпаття казахстанських гостей приваблює як найзахідніша точка, що є найспорідненішою з Європою. Тут відкриваються значні можливості для міжнародного руху. Манен Омаров зазначає, що приїхав з метою подивитися і оцінити потенціал Закарпаття в галузі туризму, особливо лікувально-оздоровчого, та сфери обслуговування. Ректор вважає, що тут є значні перспективи для молодіжного туризму. Для гостя з Казахстану має значення не стільки диплом, скільки інтелектуальні здібності випускника, практичні вміння та навики.
Під час ділової зустрічі сторони обговорили можливості майбутньої співпраці та вдосконалення у системі нетрадиційного навчання. Міжнародна професійна академія «Туран-Профі» готова підписати відповідний договір, тож наразі займуться оформленням документів, а вже невдовзі почнуть практичний обмін знаннями.
Автор:Наталія КАРАЛКІНА
Джерело:«Погляд»