У період з листопада по травень у студмістечку УжНУ повністю замінили 539 вікон. В гуртожитках на Студентській набережній здійснили капітальний ремонт душових кімнат, а також встановили нові італійські насоси, які зробили можливою цілодобову подачу води. У четвертому гуртожитку вже завершили комплексний капітальний ремонт десятка житлових блоків. Тут замінено підлогу, вікна, електромережу, стояки центрального опалення, трубопроводи, каналізацію, гарнітуру. У санвузлах зроблена гідроізоляція, тож затоплення кімнат тепер можна не боятися.
Ці та інші заходи здійснені з ініціативи та під контролем нового керівництва університету.
Також для студентів закупили 40 газових плит – замість старих і непридатних до роботи. У вбиральнях гуртожитків № 1, 2, 3 замінили сантехобладнання, пофарбували двері. До першого вересня у цих гуртожитках також планують пофарбувати підлогу та замінити умивальники, змішувачі у ванних кімнатах.
Наразі студмістечко УжНУ – це великий комплекс структурних підрозділів та господарських об’єктів, де проживають студенти, аспіранти, викладачі, співробітники та їх сім’ї. У п’яти гуртожитках мешкає 2864 студенти та 91 сім’я. Найстаріший гуртожиток збудували у 1958 році, а останній – у 1989 році. Відтак, частина гуртожитків потребує капітального ремонту і реконструкції.
Ще на початку навчального року для мешканців розділили оплату за проживання. Відтак більша частина студентських коштів наразі йде саме на потреби гуртожитку, а інша частина – на сплату компослуг. З того часу в студмістечку відбулося чимало змін. Результати діяльності підсумували під час Вченої ради УжНУ, а також затвердили План перспективного розвитку студентського містечка на 2013-2015 роки.
«У вирішенні багатьох питань студмістечка потрібно відзначити значну допомогу ректора УжНУ, доктора технічних наук, професора Федора Ващука, структурних підрозділів та первинної профспілкової організації. Швидкому розв’язанню проблеми поточного ремонту може сприяти створення комплексної ремонтно-будівельної групи. А в літній період доцільно відновити студентський будівельний загін і вже його зусиллями виконувати косметичні ремонти кухонь, місць загального користування, коридорів, кімнат для поселення першого курсу», - зазначив Сергій Соловйов, директор студмістечка УжНУ.
Він вважає, що зі студентами потрібно проводити виховну роботу і вчити їх дбайливому ставленню до університетського майна. Також наразі відсутні механізми заохочення студентів-активістів студентського самоврядування.
У Плані перспективного розвитку студмістечка на 2013-2015 роки також зазначено забезпечення меблями та газовими плитами приміщень і налагодження пропускного режиму в гуртожитках.
Невдовзі завершать заміну старих дерев’яних вікон на сучасні енергозберігаючі, проведуть комплексний капітальний ремонт п’яти стояків водопроводу гуртожитку № 4, замінять електромережу, встановлять двотарифні електролічильники. Планують і капітальний ремонт покрівлі сторони «А» гуртожитку № 4, а також покрівлі над читальним залом бібліотеки гуртожитку № 5.
Відтак фінансування заходів згідно з Планом перспективного розвитку врахують при складанні щорічного кошторису університету. А деканам факультетів, директорам інститутів, планово-фінансовому відділу, керівникам інших структурних підрозділів до 28 травня потрібно подати свої пропозиції необхідних робіт для включення їх у план розвитку.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ