У Будапешті зареєстрована та розпочинає роботу перша державна двомовна Угорсько-Українська Школа

Важлива новина – у Будапешті зареєстрована та розпочинає роботу перша державна двомовна школа Угорсько-Українська Школа / Magyar-Ukrán Iskola Budapest із навчанням українською та угорською мовами.  Угорська мова вивчатиметься як іноземна.
Це державний заклад, який фінансуватиметься з бюджету Угорщини. Це справді рідкісний випадок, коли країни відкривають державні школи для українців. І ми дуже вдячні Угорщині за це! 
Заклад створено за ініціативи ГО Дім українських традицій Budapest на базі колишньої суботньої школи. Підготовчий етап був профінансований грантами донорських організацій з США та Європи.
У школі зможуть навчатися до 650 дітей 1-12-х класів. До слова, акцент на вивчення угорської мови буде в молодших класах, а потім цей відсоток зменшуватиметься в бік україномовної програми. 
Важливо – випускники матимуть змогу скласти всі українські іспити для вступу в українські ЗВО. Або ж скласти угорський іспит та продовжити навчання в Угорщині. 
Цій події передувала тривала робота спеціально сформованої двосторонньої робочої групи на чолі з Андрієм Єрмаком та Петером Сійярто, а також особиста комунікація між Президентом Володимиром Зеленським та премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
Разом з цим у Будапешті команда Державного самоврядування українців Угорщини на чолі з речницею української національної меншини в Парламенті Угорщини Ліліаною Грексою та засновниками освітнього центру «Дім українських традицій», філії державного ліцею «Міжнародна українська школа» в Будапешті, Оленою та Сергієм Безкоровайними забезпечили підготовку необхідних документів, реалізацію операційних процесів на місцях, та головне – обʼєднали наших громадян в угорській столиці в єдиний освітній осередок, де з перших днів повномасштабної війни в складних умовах працювали з дітьми, мріючи про свій окремий державний навчальний заклад.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.