На КПП "Чоп (Тиса) – Захонь" завершено роботи з модернізації

На пункті пропуску "Чоп (Тиса) – Захонь", що на кордоні з Угорщиною, завершено роботи з модернізації. 
Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. 
Роботи проводилися в рамках проєкту USAID "Економічна підтримка України".
Як зазначається, з проєктом модернізації замінили 16 модулів для митного та паспортного контролю на більш сучасні, що має забезпечити комфортні умови роботи для митних і прикордонних підрозділів.
Також оновлено ділянку для вантажного транспорту, замінено асфальтне покриття, нанесено розмітку та відремонтовано пішохідні доріжки.
Пункт пропуску також обладнали пристроями вимушеної зупинки, які в разі потреби обмежать можливість транспортних засобів виїхати з його території.
"Чоп" (Тиса) – найбільший пункт пропуску на кордоні з Угорщиною. Модернізація сприяє більш комфортному та швидкому перетину кордону. На черзі – поточний ремонт об'єктів інфраструктури пункту пропуску за сприяння проєкту USAID", – зазначили в Агентстві.До того стало відомо, що Україна та Європейський Союз розпочинають модернізацію міжнародного автомобільного пункту пропуску "Лужанка – Берегшурань" на кордоні з Угорщиною.
"Пункт пропуску "Лужанка-Берегшурань" має стратегічне значення для транспортного сполучення між двома країнами – він розташований на міжнародній магістралі М-24, що є частиною середземноморського транспортного коридору TEN-T", – сказано в повідомленні Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Проєкт фінансується за рахунок гранту Євросоюзу та кредиту Європейського інвестиційного банку, із загальним бюджетом 11,6 млн євро.
Половина цієї суми надається ЄС у вигляді гранту, а інша половина – як кредит від Європейського інвестиційного банку.
На пункті пропуску "Лужанка" у Закарпатській області планується реконструкція під'їзної дороги і влаштування пішохідної зони, додаткові інспекційні пости для різних видів транспорту, а також дві системи зважування в русі WiM для вантажівок – на в'їзді та виїзді.
Окрім того, у планах – підготувати техніко-економічне обґрунтування для загального розвитку автомобільних пунктів пропуску на кордоні Угорщини та України.
Комплекс робіт триватиме до кінця 2026 року, а вже до кінця листопада цього року Служба відновлення у Закарпатській області планує розпочати процедури закупівлі робіт та послуг необхідних для реаізації проєкту. Джерело: https://biz.censor.net/n3519994

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.