Дослідження герпетофауни Закарпаття продовжується (ФОТО)

Вранці 16 липня науковці Назар Смірнов і Галина Микитинець провели додаткове невелике обстеження на території НПП «"Синевир"» і вирушили на Хустщину, де продовжили роботу в заповідному масиві «Долина нарцисів». Через сильну спеку (понад +34 °C) вдалося зафіксувати лише звичайного вужа, кілька видів амфібій та мільйони комах, серед яких «червонокнижні» види: бабку красуню діву, жука-оленя, метелика люцину. Ввечері дослідники дісталися Берегівщині.
17 липня спільно з місцевими натуралістами Леонідом Покритюком, Віктором Горонді та Вікторією Земляковою обстежували околиці міста Берегове. За словами науковців, ця локація цікава для герпетологів насамперед тим, що там мешкають усі три види «червонокнижних» рептилій Закарпаття: ящірка зелена, мідянка та полоз лісовий. До того ж у деяких місцях усі ці види можна виявити на ділянках усього 10х10 метрів. 
Одну з таких площ обстежували вранці. Щоправда, зустріти когось із рідкісних змій цього дня науковцям не пощастило. Однак вони змогли виявити безсумнівні докази їхньої присутності. Зокрема, знайшли близько десятка виповзків – це шкіра, що залишилася після того, як змія перелиняла. Деякі з них мали довжину понад 180 сантиметрів, що вказує на достатньо великий розмір змій, які їх колись носили.
До обіду також обліковували ящірок зелених та виявили кілька веретільниць, що стали жертвами транспорту. Як зауважив Назар Смірнов, автомобільні дороги, на жаль, є ділянками підвищеної небезпеки для плазунів.
Другу половину дня присвятили обстеженню ділянки річки Боржава, яка зазнає влітку сильного рекреаційного навантаження. Місцеві водяні вужі тримаються осторонь від місць скупчень людей, а при наближенні намагаються якнайшвидше шмигнути в глибину ріки.Експедиція продовжується, і ми запрошуємо усіх небайдужих слідкувати в соціальних мережах ІЕРС за перебігом реалізації проєкту та брати участь у запланованих екопросвітницьких заходах. Також очікуємо на багато цікавих знахідок і даних, які сприятимуть адвокації і захисту унікального світу герпетофауни Карпат. 
Дослідження проводиться в рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку в Карпатах. Збереження вразливих видів під час війни», що реалізується у співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) за підтримки VGP Foundation, координаторка проєкту Nataliya Kulya (IERS), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU).

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.