В НПП "Синевир" знаходиться рідколісне болото Замшатка (Глуха млака)

Болото Замшатка або ще його називають  (Глуха млака) знаходиться у верхів’ї  річки  Чорна ріка – притоки р. Теребля у Ґорґанах на висоті 830 м. н. р. м. площею  4.2 га.
Серед усіх інших боліт воно найбільш заліснене і належить до групи рідколісних боліт. По периферії зімкненість крон Picea abies. Найменш залісненою є центральна частина болота. На ній поодинокими ростуть   ялина європейська (Picea abies), горобина звичайна (Sorbus aucuparia), береза повисла (Betula verrucosa). Переважають чагарничково-пухівково-сфагнові угруповання (Empetrum nigrum-Eriophorum vaginatum-Sphagnum fuscum). На купинах і пристовбурних частинах Picea abies домінує угруповання Empetrum nigrum-Sphagnum fuscum, Oxycoccus palustris-Sphagnum fuscum. На ділянках з зімкненістю крон ялини 0,4-0,5 спостерігається угруповання Picea abies-Eriophorum vaginatum-Oxycoccus palustris-Polytrichum strictum-Sphagnum fuscum, що є найпоширенішим. Місцями співдомінують лише журавлина болотна (Oxycoccus palustris) і сфагнум мегеланський (Sphagnum magellanicum) з поодинокими особинами одинарника європейського (Trientalis europaea). За флористичною класифікацією ці угруповання теж належать до класу Oxycocco-Sphagnetea. На болоті зустрічаються особливо рідкісні види рослин Українських Карпат, включені до Червоної книги України: осока малоквіткова (Carex pauciflora), шейхцерія болотна (Scheuchzeria palustris), журавлина дрібноплода) Oxycoccus microcarpus. Із фонових видів тут зростають такі як: ситник розлогий (Juncus effuses),брусниця (Vaccinium vitis-idea), чорниця (V. murtilis), жовтець їдкий (Rаnunculus acris), осока бура (Carex fuliginosa).
За останні десятиріччя на цьому болоті, як і на інших, посилилися процеси сильватизації, проникнення лісових і лучних видів. Однак лише тут у моховому покриві домінантом залишається сфагнум бурий (Sphagnum fuscum). Динаміка рослинності болота Замшатка найбільш близька

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.