
Нещодавно вийшов в ефір випуск програми
"Світ навиворіт. Україна" про відпочинок у Карпатах, де на джипах по наших горах катались відомий ведучий Дмитро Комаров та знімальна команда. В соцмережах це викликало масове обурення, адже джипінг у Карпатах Верховна Рада заборонила 8 січня 2025 року.
Телеведучий Дмитро Комаров на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук відреагуваві напаисав наступне:
"Привіт, друзі!
Після нашого випуску з Карпат виникла хвиля обурень навколо теми джипінгу. Хочу пояснити свою позицію відверто та чесно.
Давайте розберемось, що таке джипінг у Карпатах. Закон прямо забороняє пересування механічним транспортом територією національних парків і заповідників. Із забороною я абсолютно згоден. Вважаю, що в такі зони краще взагалі фізично закрити в’їзд.
Але Карпати - це не тільки заповідники. Тому важливо розрізняти незаконний джипінг і реальне життя людей у горах, їзду по звичайним гірським дорогам загального користування. Дехто вважає, що в горах треба ходити тільки пішки. Але авто тут – це не розвага, а життєва необхідність. А цими дорогами, які хоч і розбиті та нерідко нагадують швидше бездоріжжя, кожен день їздять місцеві жителі на джипах, старих «Нивах», УАЗах, ЛуАЗах – щоб привезти додому продукти та інші необхідні у повсякденному житті річі. Лікарі – коли потрібна термінова медична допомога. Вчителі та діти – їдуть у школу та назад додому, тощо. А якщо у родині немає автомобіля – їх підвозять сусіди чи друзі, бо 10–15 км в один бік пішки щодня не проходиш. Нести продукти на 16-й поверх без ліфту – вже складно. А спробуйте занести їх на 16 км вгору взимку по крутих гірських стежках.
Карпати – це не тільки заповідник «під ковпаком». Це дім, в якому живуть люди. Справжню шкоду Карпатам завдає не дідусь на «Ниві», що їде за хлібом, а несанкціоновані вирубки, забруднення річок, стихійні сміттєзвалища, тощо.
Щодо зйомок. Планування циклу наших передач – це тривалий процес. Ще готуючи експедицію, ми уважно вивчали відкриті джерела, карти та іншу інформацію, щоб уникнути потрапляння на території природозаповідного фонду. Ми ретельно продумували кожну деталь маршруту та обирали і використовували саме ті дороги загального користування, якими регулярно їздять місцеві мешканці і на яких точно дозволено рух транспорту.
Давайте берегти природу з розумом, а не створювати вигадані конфлікти. Розуміти різницю між місцевими дорогами та заповідними територіями.
А взагалі, мої програми – це запрошення наживо відвідати Карпати. І побачити, як вони реально живуть. Через відео ми тільки частково можемо передати цю атмосферу, дорогі друзі".
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook